Blog

TİNY HOUSE SEÇERKEN DİKKAT ETMEMİZ GEREKEN ÖZELLİKLER NELERDİR?

Tiny house seçerken dikkat etmemiz gereken bazı hususlar vardır. Bunlara dikkat etmek hem çok daha uzun ömürlü yapılar seçmemize hem de bu yapılarda yaşarken karşılaşacağımız sorunlara daha hızlı bir çözüm getirebilir.

Yalıtım bir tiny house edinirken çözmeniz gereken sorunların başında gelmektedir. Öyle ki sonrasında sadece orada yaşayacağınız evler olduğunu düşündüğümüzde özellikle kış ayları bu konuda büyük bir sorun teşkil etmektedir. Isı yalıtımı hakkında ilgili firmadan bilgi almak, hangi malzemelerin nasıl bir oranda kullanıldığını öğrenmek faydanıza olacaktır. Sadece dışarıdan gelen hava değişiminin değil içerideki yalıtımı da koruyarak enerji verimliliği yapılması gerekir. Enerji verimliliği hem artan maliyetlerin bir nebze önüne geçebilir hem de fosil yakıtların kullanımını azaltarak doğaya daha fazla katkı sağlayabilir.

Yalıtımdan sonra bir diğer önemli işlem ise onarımdır. Tiny house alırken satış sırasında ilgili olan firma satış sonrası sizinle iletişime girmekten kaçınabilir. Bunun için en iyi çözümlerden biri bu ve benzeri işlemleri sözleşmeler ise yasal dayanak altına almak olabilir. Bu sayede bir onarım işinin yapım için zamanı belirlenebilir ya da diğer tüm sorunlar bu sayede çözüme kavuşabilir.

Tiny house yapıları yapısı gereği doğayla bütünleşik olarak tasarlanır. Bu sayede en düşük tiny house fiyatları yakalanmaya çalışılır. Dış yapı ve yalıtım ne kadar önemliyse iç yapıda kullanılan malzemeler ve diğer yapılar da o denli önemlidir. Ertlife tiny house olarak bu hususta malzemelerin kalitesini her zaman birinci sınıf olarak kullanırız. Sürekli kullanım ve doğa şartlarına karşı direnç gösteren bu yapıların yıllık belirli aralıklarla bakıma girmesi ve kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu alanda da tiny house yıllık bakım maliyetlerini firmanızla önceden anlaşabilirsiniz. Bütçenize uygun tiny house seçerken dikkat edilmesi gereken önemli bir husus da bu şekildedir.

Kalabalık şehir yaşamından uzak daha sakin alanlarda yeni bir yaşama başlamak isteyenlerin vazgeçilmezi tiny houselar ile hayalinizdeki yaşama kolayca ulaşabileceksiniz. Estetik ve konforun bir arada olduğu tiny houselar ile hem düşük bütçelerle yeni bir yaşam sahibi olabilir hem de genel gider maliyetlerinizi daha minimum düzeyde tutabilirsiniz.

Tiny houseların en can alıcı özelliklerinden bir tanesi de kolayca taşınabilir olmasıdır. Gerçek bir tiny house yaşamına başladıktan sonra değişen sebeplerden ötürü yerini değiştirmek gerçek bir evin asla sahip olamayacağı özelliklerin başında geliyor. Taşıma işlemi alanında uzman bir firma tarafından yapılabileceği gibi siz de ilk yatırımınızı yaparken iskelet satın alarak evinizi kolayca taşıyabilirsiniz. Ancak yapım malzemeleri, içerisindeki yapı ve eşyalar ve genel ağırlığı düşünüldüğünde profesyonel bir firmadan destek almak daha yararlı olacaktır.

Yeni bir yaşam türüne geçmek, eşyaları minimize etmek ve fazlalıklardan kurtulmak günümüz şartlarında insanlara zor bir durum olarak gelse de bu yaşamı sürdürenlerin söylediklerine de kulak kabartmak gerekir. Yazının başında da bahsettiğimiz gibi malzeme ve yalıtım konusuna dikkat etmek geçiş sonrası en büyük avantajları görmenizi sağlayacaktır. İhtiyacınız olandan daha fazlasını alamayacağınız ya da alsanız bile kısıtlı alanlara sahip bu yeni yaşam alanına koyamayacağınız eşyalar sizlerin sadece gerçek ihtiyaçlarınıza odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Belki de sizin için çok daha güzel hayatların kapısını aralayacak tiny house yaşamı ile fiyatları uygun, yalıtım malzemeleri iyi bir tiny house ve diğer tüm özellikleri ile sizleri karşılayacak yeni bir yaşama hazır olun.

Related Posts

×